Anneler ve anne adayları için yeni bir uygulama; LCWbaby

fundahamile

 

Anne olma fikri aklımıza düştüğü andan itibaren sürekli bebeğimiz için en doğru nedir diye araştırmaya başlıyoruz. İnternetteki forumlardan, sosyal medyadan, sağdan soldan o kadar çok bilgi toplama çabasına giriyoruz ki, hem kafalar karışıyor hem de aldığımız bilgilerin ne kadar güvenilir olduğu konusunda emin olamıyoruz.

Ben Batuhan’a hamileyken herkesin atıp tuttuğu bir forum ve bir de İngilizce bir uygulama vardı sadece. Hafta hafta bebeğin büyüklüğünü göstermekten başka bir işe yaramıyordu ama yine de heyecanla her hafta bakıp aa şimdi limon kadarmış, ayyy bu hafta kavun kadar olmuş diye kendimce heyecanlar yaşıyordum 🙂

Aradan geçen sürede Türkçe içerikli uygulamalar çoğalmaya başladı. Hem hamilelik süresince hem de doğum sonrası faydalanabileceğimiz bu uygulamalardan biri de geçtiğimiz haftalarda tanıştığımız LCWbaby uygulaması.

Hepimizin çok iyi bildiği LC Waikiki, anneler ve bebeklerine özel geliştirdiği “LCWbaby” ile hamilelik ve bebek gelişim modüllerini tek bir uygulama içinde birleştiriyor. Acıbadem Fulya Hastanesi doktorlarının verdiği içerik desteğiyle hem hamilelik süresince faydalı bilgilere ulaşılıyor, hem de doğum sonrasında bebek ve anneler için kritik gelişmeler takip edilebiliyor.

Ücretsiz olarak telefona yüklenen uygulama ile hamilelik süresince bebek ve annenin haftalık gelişimi takip edilebiliyor, fotoğraflar çekip arşivlenebiliyor, bebeğin muhtemel doğum tarihi öğrenilebiliyor. Ebeveynlerin bebeklerine isim seçmesine de yardımcı olan uygulama ile favori isimler unutulmamak için kayıt altına da alınabiliyor. Hamilelik döneminde kritik bir konu olan kilo kontrolleri dâhil, tüm bilgiler Acıbadem Fulya Hastanesi’nin uzman kadrosu tarafından düzenli olarak güncelleniyor.

Uygulama, hamilelerin yanı sıra 24 aya kadar bebeği olan anneler için de oldukça kullanışlı. Bebeğinizin 24 aya kadarki gelişimi hakkında detaylı bilgiler veren ve aylık olarak annelere kılavuzluk yapan “LCWbaby” mobil uygulamasında; emzirme, aşı, alt değiştirme, ilaç gibi hatırlatmalar da bulunuyor. Boy, kilo ve baş çevresi bilgilerini kayıt altında tutan uygulama aynı zamanda bebeğin fotoğraflarının arşivlenmesine de olanak veriyor.

LCWbaby mobil uygulamasını Appstore ve GooglePlay’den “LCWbaby” ismiyle ücretsiz olarak indirebilir, www.lcwbaby.com sayfasından da internet sitesine ulaşabilirsiniz.

1 Yorum Var

Bir Yorum Yaz