Aşırı pozitif normal doğum hikayem

Evliliğimizin ilk yılının sonlarına doğru çocuk sahibi olmaya karar vermiştik. 7 ay bekledik güzel haberi alabilmek için. Belki şimdi kısa gibi geliyor ama beklerken zaman geçmek bilmiyordu.

Son aylara kadar rahat ve sağlıklı bir hamilelik geçirdim. 9.ayda reflü, sırt ağrıları ve ağustos sıcakları yüzünden işler biraz zorlaşmıştı. Hamileliğimin başından beri normal doğum yapmak istemiştim. Bir aksilik olmadığı sürece hem bebeğim hem de benim için en sağlıklı dünyaya geliş biçiminin bu olacağına inanıyordum. Ama hayatım boyunca negatif doğum hikayeleri duymuş ve normal doğumun dünyadaki en zor şeylerden biri olduğuna inandırılmış biri olarak, bu kararı vermek pek de kolay olmamıştı.

Doğuma az bir zaman kala bir şeyler beni dürttü ve internetten normal doğum hikayeleri okudum, videolar izledim. Ağladım, endişelendim, korktum hatta vazgeçtim. İnsan bilmediği şeyden korkarmış ya, başıma neler gelecek ne yapmam gerekecek bilmiyordum ve içimdeki endişe de bebeğimle beraber büyüyordu. O haftaki kontrolde “acaba sezaryen mı olsam ben?” diye sorduğum doktorumun “normal doğum yapman için hiçbir engel yok şu an, saçmalama” cevabı üzerine bunun bir şans olduğuna kendimi ikna edip her şeyi akışına bırakmaya karar verdim.

19 ağustos 2013 pazartesi yani 39.haftamın dolduğu gün, yine haftalık rutin kontrol ve nst için Boğaç’la beraber doktora gittik. Nst sonucuna göre sancılarım vardı, ben hiç bir şey hissetmiyordum. Ultrasona girdiğimde doktorum “ne zaman doğuracaksın hadi artık” dedi gülerek, “hemen bugün doğururum bana kalsa” dedim, çünkü son günler beni çok zorluyordu artık. Henüz ne sancım vardı ne de suyum gelmişti, daha vardı sanki kavuşmamıza. Sonra doktorumun endişeli bakışlarını fark ettim, sanki ters bir şeyler vardı. “Bir kaç gün içinde doğum olmazsa sezaryene almak durumunda kalabilirim, suyun azalmış gözüküyor” dedi. Tabi tavan yapmış hormonlarımın da etkisiyle aldı mı beni bir korku. Bir dakika içinde kafamdan geçen 863 tane soruya cevap ararken, doktor “çatı muayenesi yapmama izin verir misin” dedi. Normalde bunu yapmıyordu, başından beri öyle konuşmuştuk her şey yolunda giderse o tip bir muayeneyi yapmadığını söylemişti. Neyse tabi ki kabul ettim ve kontrolü yapar yapmaz ilk cümlesi “doğum başlıyor, 4 cm açılman var hemen hastaneye” oldu. Şaşkınlıktan ne diyeceğimi bilemeyip, ” ama hastane çantam evdeee” diye çığlık attım. Muayenehane Bakırköy’deydi, doğum yapacağım hastaneye yakın. Ama evimiz Halkalıda olduğu için Boğaç’ın beni hastaneye bırakıp oradan eve gidip çantayı alıp gelmesi gerekiyordu. Hastanede yalnız olmak istemiyordum ve doğum anına yetişemezse diye endişelendim. Arabaya bindiğimizde “ben de gelicem eve, bir kaç şey daha var koymam gereken sen bulamazsın şimdi” diyerek ikna ettim. Şimdi düşününce hakikaten çılgınlıkmış yaptığım, mesai saati trafiğinde doğurmak üzere halimle Bakırköy’den eve geçip tekrar Bakırköy’e gitmek.

Neyse ki yollarda doğurmadan saat 18:15 civarında hastaneye varmıştık. Doktordan bir güzel fırçamızı yedikten sonra epidural için anestezi uzmanı geldi. Belime kalın bir iğne sokmak suretiyle doğumla ilgili ilk ağrıyı bana yaşattı. Elime de bir buton tutuşturup, sancıların çok canını acıtmaya başladığında bu butona basacaksın dedi. Bende sancıdan eser yoktu. Tekrar bir muayene yapıldı açılma 6 cm olmuştu. Ailelerimiz ve yakın arkadaşlarımız geldiler. Ben yatakta oturmuş onlarla muhabbet ediyor, sanki az sonra doğuma girecek olan ben değilmişim gibi süsleme detaylarına karışıyordum. Hiçbir şey o okuduğum ve dinlediğim doğum hikayelerindeki gibi gelişmiyordu. Nasıl olduysa bütün endişelerim korkularım stresim kaybolup gitmişti. Sonra hafif sancılar gelmeye başladı, sızı gibi daha çok. Doktorum yanıma gelip sancılarımın çok şiddetlendiğini, normal şartlarda şu an koridorlarda çığlık atıyor olmam gerektiğini söyledi. Bense acaba saat 9 gibi doğurursam yükseleni ne olacak gibi saçma sapan şeyler peşindeydim, hiç doğuracakmışım gibi gelmiyordu 🙂 Aradan bir saat daha geçti öyle sohbet muhabbetle. Sancılar orta şiddette devam ediyordu ama dayanılmayacak gibi değildi, butona henüz hiç basmamıştım. Bir kontrol daha ve açılma 8 cm olmuştu. Ben hala inanamıyordum çünkü 10 cm olduğunda doğum yapacaktım ama su kesesi hala patlamamıştı ve ben hala sancıları hissetmiyordum. Bir sure sonra doktorum tekrar geldi, saat 21:00’a geliyordu. Artık keseyi kendisinin patlatacağını ve sonra da beni doğuma alacağını söyledi. Resmen birazdan doğuracaktım ve hala sancı çekmemiştim , böyle doğum mu olurdu?

Olmazdı. Kese patladı ve işte o hep anlatılan sancılar bütün güçleriyle vücuduma hücum ettiler. Sanki içimde savaş çıkmıştı. Yaklaşık 1 dakika arayla çok büyük bir kuvvet vücudumun belden aşağısına doğru baskı uyguluyordu. Ama ne baskı! Tarif etmek zor ama şöyle ifade etmeye çalışayım; sancılar vurduğu an doktor gelip bana “Funda şu an seni testereyle ortadan ikiye bölmek zorundayım” dese, “hadi çok konuşma kes hemen” derdim. Neyse ki öyle bişey demedi, kabul etmem çok saçma olurmuş 🙂 Sonra herkesi odadan çıkardılar. Sadece Boğaç kaldı o da girecekti doğuma, elimi tutacaktı. 15 dakika boyunca çektim o şiddetli sancıları, her sancı vurduğunda Boğaç’ın koluna tırnaklarımı geçirdiğimi, doğumdan sonra tırnaklarımda kalan derileri gördüğümde anladım. Bu arada o butona kırarcasına basıyordum arka arkaya ama sanki hiç işe yaramıyordu. Ben mi geç kalmıştım yoksa sistemin o şekilde işlemesinde mi bir yanlışlık vardı bilemiyorum ama epidural denen yöntemin beni yeterince uyuşturmadığına inanıyorum. Sonra beni götürmek için doktor ve ebeler geldiler. Aynı kattaki doğumhanenin kapısından geçerken tek dileğim iki kişi girdiğimiz o kapıdan yavrumuzla beraber sağlıklı bir şekilde üç kişi olarak çıkabilmekti.

Sancıların şiddeti ve sıklığı o kadar artmıştı ki, bir kere daha vurmadan bir an önce doğurmak istiyordum. Doktorum geldi, bu anı daha önce hiç konuşmamıştık. Ben kontrollerde bir kaç kez ne yapmam lazım, nasıl nefes alıp vereceğim  gibi sorular sormuştum ama o gün gelince hallederiz düşünme sen diye geçiştirmişti. O gün gelmişti ve ne yapacağımı bilmiyordum. Korkmuyordum da. Sadece bir an önce Batuhan’ı kucağıma almak istiyordum, hayatımın en sabırsız anıydı.

Anlattı. Sancı vurduğunda çeneni göğsüne doğru bütün gücünle bastırıp bebeği dışarı itmeye çalışacaksın ama bağırmak yok dedi. Nasıl bağırmayacaktım ki? Sancı vurdu. Çenemi dayadım, ıkındım bütün gücümle ama dayanamadım ve bağırdım. Olmamıştı ama çok yaklaşmıştık, hissedebiliyordum tüm bedenimle.  Çok kısa bir sure sonra tekrar sancı geldi, çenemi dayadım ıkındım, bağırmadım. Ben bağırmadım ve Batuhan’ın sesini duyduk. Dünyanın en güzel ağlaması kulaklarımıza doldu. Şoktaydım. Doğumhaneye girerken orada bir kaç saat mücadele vereceğimizi düşünüyordum ama 15 dakika sürmüştü. O’nu kucağıma koyduklarında saat 21:15’ti. Ben anne olduğumda, Boğaç baba olduğunda, biz aile olduğumuzda saat 21:15’ti.

Bin şükür.

 

Batuhan_Korkut_008Batuhan_Korkut_026

Batuhan_Korkut_020

Batuhan_Korkut_066

Batuhan_Korkut_069

Batuhan_Korkut_076

Batuhan_Korkut_079

Batuhan_Korkut_093

Batuhan_Korkut_108

Batuhan_Korkut_121

 

Batuhan_Korkut_150

Batuhan_Korkut_166

Batuhan_Korkut_217

Batuhan_Korkut_284

Batuhan_Korkut_297

Batuhan_Korkut_309

batuhan_018

 

71 Yorum Yapıldı

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Elmas

  Hamileligini yarılamıs ruhsuz oldugu iddia edilen ben bile agladm. Batuhanla cok mutlu huzurlu yıllarınız olsun.

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Aglamak hamileligin şanindandir, o kadar hormon degisimiyle baska nasil basa cikilir 🙂 cok tesekkur ederim

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Ceylan Yurtdaş

  Heeeyooo beklenen oldu sonunda site hayırlı ola Okurken ve fotoğraflara bakarken kendi doğumum geldi gözüme gözümde yaşlarla okudum her cümleyi. Musmutlu, sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum sizlere. Batuşkonun yeni yaşı kutlu ola koccaman öbücüks

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Evet yaa sonunda basardim 🙂 Cok saol Ceylancim ben de operim koca yanakla seni

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Oznur ozden

  Batuş’u ne kadar çok benimsemiş sevmişim ki yazdiklarini okuyunca ve fotoğraflari görünce göz yaşlarıma hakim olamadim. Ömrün güzel olsun Batuşum. Ailenle ve biz sevenlerinle birlikte nice yaşlarin olsun.

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkurler Oznur ablasi 🙂

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Selin Doğrar

  Yazınız harikaydı. Büyük bir heyecanla okudum. Siz ve aileniz çok tatlısınız. Oğlunuzu ayrıca hayranlıkla takip ediyorum. Inşallah bundan sonra da her şey gönlünüzce olur 🙂 Batuhan’ı yanaklarından benim için öperseniz çok sevinirim 🙂

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Operim tabiki Selin, cok tesekkurler 🙂

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Ayça

  Allah analı babalı büyütsün..valla harika bir doğum hikayesi..oğluşunuzla ailenizle daha nice güzel yıllara olsun..batuhana bir kardeş lazımm artık abi oldu o artık..

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkuler Ayca. Abiler biraz uslu olur bizimkinin abi olmaya niyeti yok bu aralar 🙂 sevgiler

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Seloss

  Hic ayrilmayin mutlu saglikli nice guzel yaslar aldigini gorun Batus’un :)) onu uzaktan uzaga dislerini sıka sıka seven ve bir gun onun o guzel bogumlarina yumulmayi hayal eden bir adet cariklikontes kisisi:)) umarim her sey gonlunuzce olur Sevgiler…

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   O bogumlar yokolmadan karsilasiriz bigun umarim 🙂 cok tesekkurler sevgiler

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Sanem gül

  Önce siteniz hayırlı olsun
  Bende 24.haftmdayım ve normal doğum istiyorum ama okadar korkuyorumki düşünmekten kaçınıyorum resmen..
  2.yazıyıda doğum sonrası ile ilgili yazarmısınız ayağa kalkması sancılar dikişler nasıldı ???

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkurler Sanem, saglikli bir sekilde gelsin insallah. Korkmana tabiki hak veriyorum ama nacizane tavsiye internetten cok fazla okuma ve izleme ya da sadece suda normal dogum videolarina bak. Vucudun sana yardim ediyor dogum aninda simdilik dusunme bunlari. Dogum sonrasi yazisini da yazarim firsat bulunca. Sevgiler

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Tuğçe

  Bir çırpıda okudum..
  Fotoğraflara bakarken ben heyecanlandım benimgözlerim doldu Batuşa bakıp ağladığınız fotoğrafta dayanamadım artık.Batuhanı gün be gün takip ettiğim için ne kadar çabuk büyüdü dedim kendi kendime☺️☺️Bayılıyorum size Allahım sizi hiç ayırmasın evladınızı size bağışlasın yaşı uzun,sağlığı sıhhati yerinde başarıları bol bir çocuk olsun..Site içinde tebrik ederim başarılar..(dünden beri ev ahalisi birbirine yeeeerdesiiiiiin diye sesleniyo)

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Tum dileklerin icin coook tesekkurler Tugce, operiz seni

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Jane

  Çok duygulandım, çok güzel bi yazıydı funda hanım. Allah batuhanımıza 🙂 uzun ömürler versin.. Sevgiler..

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkurler, sevgiler

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Miray

  Aynı duygular içersinde doğum yapmışız iyi ki doğurmussun annesi bu yakışıklıyı gözümüzün önünde kocaman oldu Allah evlatlarımızı korusun hayırlı yazılar yazsın insallah çok öpüyorum tombul yanaklı delikanlımızı

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Amin cok tesekkurler Miray

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  ayse

  Yaaa cok guzeel bir hikaye 🙂 icim sizlayarak okudum.

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok saolun 🙂

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Meral

  Rabbim sizi bir ömür boyu huzurlu etsin sağlıklı bir ömür gecirin inşallahhh

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Amin cok tesekkurler Meral

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Nezahat

  Ya siz harikasiniz gercekten.. Sanki evimizden birini okudum o odada ben de vardin sanki.. Allah Batu ya ailenizle agiz dolusu gulmeli bol saglik dolu uzun guzel bir omur versi. Insallah

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Hissettirebildiysem ne mutlu, cok tesekkurler sevgiler Nezahat ☺️

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Melike

  Hikayeyi okurken deli gibi ağladım batu sayesinde hayallerime geri kavuştum oglunuz bana hayatımı geri verdi. Umutlarini yitirmiş birisi icin tekrar sevgiyi baskalari icin mutlu olmayı hatırladım. Batu iyiki doğmuş iyiki rastgelmişim

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Gercekten de umut, cocuklarin gulen gozlerinin icinde duruyor. Cok tesekkurler sevgiler Melike

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Ece

  Bayıldım ya bu ne guzel bi hikaye. Agladim okurken. Batusumuzla ilgiki daha bir suru guzel hikayeleriniz olur inşallah, belki bir de kız kardeş 🙂 nice guzel mutlu yillari olsun dogum gunu kutlu olsun.

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkurler Ece 🙂

 • Cevapla Ağustos 19, 2015

  Berna

  Çok güzel yazmışsınız Allah sağlıklı uzun ömürler versin sizlere iyiki doğmuş Batuhan. Benim oğlum da maslak acıbademde batudan bir gün bir yıl önce doğdu sizi çok iyi anlıyorum ağustos sıcağı çok zorluyor insanı. Bende normal doğum çok istemiştim ama maalesef olmadı mecburen epidural sezeryanla getirdim oğlumu dünyaya o yüzden imrenerek okudum hikayenizi ☺️ Hep çok mutlu olun inşallah Batuya bayılıyorum

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Cok tesekkurler Berna. Onemli olan nasil saglikla kucagimiza geleceklerse oyle gelsinler tabiki, ama kolay dogum yapmis biri olarak sunlari soylemeliyim ki, normal dogumun ve ilk anda kucaginiza alabilmenin mutlulugunu dunya uzerinde hic kimse yasatamaz. Isteyen herkese nasip olur umarim sevgiler

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Emel Uğursal

  Batuşa ne güzel doğum günü hediyesi olmuş annesi,duygu yüklü anlamlı.Batuş şimdilik anlamasa da(bu arada zaman çabuk geçiyor)öyle bi hissediyodur ki sayenizde akıl küpü maşallah.
  Allah sizi nazarlardan korusun
  Bu arada sizi tanımak Batuşu ekrandan değil canlı canlı sevmeyi çok arzu ediyoruz.

  • Cevapla Ağustos 20, 2015

   Funda Korkut

   Valla sansli cocuk, buyudugunde bir suru bebeklik hatirasi olacak. Nerdeyse her gun bir fotosu videosu var. Benim toplamda 2 tane bebeklik fotografim var, cok isterdim fazlasi olmasini. Artik uzun uzun da yazicam, daha ne olsun 🙂 cok tesekkurler Emel sevgiler

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Belkıs

  Bazı yönleriyle benzer bir doğum hikayesi yaşamışız ama benim Doğumhane kısmı 1.5 saat sürdü oğlum şimdi 15 aylık oldu hala hatırladıkça ağlıyorum ona kavuştuğum anı şimdi sizin fotoğraflarınıza bakarkende ağladım 17 Mayıs a tekrar gittim geldim. Allah bağışlasın sağlıkla büyüsün inşallah Batuhan ve tüm yavrularımız doğum günü kutlu olsun

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Feride

  Başlangıç icin cok anlamli bir gun seçmissiniz ne guzel…Benim oglumla batus arasında 1 aydan az bir yas farki var. Uzun ve saglikli ömürler diliyorum… Yazilarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Sevgiler…

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Esin

  Siteniz hayırlı Batuhanımızın dogum günü kutlu olsun mucizeyi inanılmaz anlatmışsınız oğlunuz ve eşinizle upuzun mutlu yıllarınız olsun inşallah…

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Büşra

  AĞLADIM!! halada hüngür hüngür ağlıyorum bu ne güzel bi annelik bu ne güzel bi evlat sevgisidir. Bi anne yavrusuna kavuşmak için ne güzel ne kutlu bi görev üstlenmiş siz ne güzel siz olmuşsunuz. rabbim ağzınızın tadını da neşenizi de yerinden eksik etmesin !!!

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Hülya

  Aylardır her gününü aşk,ısırma,mıncırma koklama arzusu ile geçirdiğim batuş’um doğum gününün 19 ağustos olmasını öğrenmem ile kendisine olan hayranlığımın kat be kat arttığı dogrudur.Aydaşım gündaşım burçdaşım aslanım batuş iyi ki doğmuşsun iyi ki varsın Rabbim en az gülüşünde ki güzellik kadar güzel bir hayat sunsun sana.Anne ve baban ile sağlıklı up uzun kaliteli bir ömrün olsun.Annen senin en güzel en tatlı en doğal en mahrur en masum anlarını bizim ile paylaşmaya devam etsin.

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   tesekkurler Hulya senin de gecmiş dogum gunun kutlu olsun 🙂

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Gulsah

  Öncelikle Allah analı babalı büyütsün, sevgili Batuhan’ı severek takip ediyorum. 🙂 o boncuk gözleri hep gülsün inşallah. Açıkçası doğum hikayenizi merak ediyordum, izledim, okudum, duygulandım, gözlerim doldu.
  Şu an bir kilo verme içerisindeyim, öncelikle kendim sağlıklı olmalıyım ki, sonrasında doğuracağım bebeğim sağlıklı olsun. Biraz daha zamanım var ama hikayeniz ilham verdi. Zaten hep normal doğumu düşünürdüm, kuaföre randevu alınır gibi doğuma randevu alınıp da -sağlık sorunları olmadığı sürece- sezaryen doğuma karşıyım. İlham aldım hikayenizden.
  Sevgiler..

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   cok sevindim Gulsah 🙂 umarim sen de zamanı geldiginde yasarsın bu hisleri. cok tesekkurler 🙂

   • Cevapla Ekim 16, 2017

    Gulsah

    Hayat. Çok ilginç gerçekten, bugün instagramda dolaşırken ikinci bebeğinize hamile olduğunuzu gördüm, çok sevindim, Allah analı babalı büyütsün. Size yorumumu yazdığımda hamile değildim, şimdi hamileyim, 6. ayım bitmek üzere, o hisleri yaşıyorum şimdi. Bazen zorlansam da güzel şey hamilelik, hatta düşünüyorum bu sürecimde en çok özleyeceğim şeylerden biri de tekmeler olacak, ben burdayım diyen o gıp gıp vurmalar 🙂 çok sevimliler. Allah bütün çocuklarımıza sağlık versin.

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Kamile

  Batuhan’ı cok seviyorum aynı zamanda doğum hikayeniz benimkine okadar cok benziyorki okurken bende o anlarıma gittim Gözlerim dolu dolu okudum resmen..okadar acıdan sonra kucağınıza o mucizeyi koydukları andan itibaren insan kendini bulutların üzerinde hissediyor..Allah çocuklarımıza sağlıklı , uzun ömürler versin , acılarını bizlere yaşatmasın inşallah . Batuhan’ın güzel yanaklarından öpüyor doğum gününü kutluyorum.

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   aminn Kamile cok tesekkurler, sevgiler

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  burcu

  Bütün hislerini uzun uzun okumak nasıl heycanliydii 🙂 iyiki actin bu siteyi hayirli ugurlu olsun insallah funda ablaam iyiki dogurmussun paşamı allahim saglikli uzun omurler versin guzel ailene insallaah

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   burcum yaa canım benim burda da yalnız bırakmamıssın ancak cevaplayabiliyorum yorumları 🙂 cok tesekkur ederim opuyorum kocaman kalp kalp

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Asli

  Hamileliginin 7. Ayinda olarak normal isteyen biriyim ama korkmamak icin hic bir dogum videosu izlemedm ve okumadm simdiye kadar kendimi korkutmamak icin ama cok tesekkur ederim cok pozitif ve cesaret veren bi dogum hikayesiydi umarim ben de boyle guzel dogum yapabilirm 🙂 siteniz hayirli olsn

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   cok tesekkurler Asli, umarım saglıkla almıssındır kucagına.

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  pinar aslansoy

  funda ablaaaa düğünume 2 hafta var ve bende acayip etki biraktin seni ve batuyuu okadar cok seviyorum kii iyikii doğmuş batuşumuzzz gönüllerimizin prensii. sizden öğrendiğim çok şey oldu bunun içinden ayrica teşekkür ediyorum iyiki varsin funda ablaacimm

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   ben bu mesajları ancak cevaplayabiliyorum sen coktan evlenmissindir Pınar 🙂 mutluluklar ve cok tesekkurler

 • Cevapla Ağustos 20, 2015

  Tamar

  Sizin fotograflariniza bakip hikayeyi okurken duygulanmamak mumkun degil… Batu instagramdaki fotograflariyla buyuluyor zaten beni : )) saglikla buyusun…

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   cok tesekkurler tamar 🙂

 • Cevapla Ağustos 21, 2015

  duygu sahin

  Cok yogun bir gun gecirdigim icin ancak siteye girip bu guzel yaziyi okuyabildim, Funda’mm hayirli olsun site ve bu yazi cidden harika bence Batusun dogum gununde siteyi acmanda cok ama cok anlamli olmus nasil ozel bir annesin anlatamam yazilarini buradan askla takip ediyor olacagim kalemine saglik daha gup guzel paylasimlarina Batusumuzun guzel annesi

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   saol Duygucum ya sen ne guzel bi insansın beni hiç bir yerde yalnız bırakmayıp hep moral veriyosun. gercekten cok ama cok tesekkur ederim. opuyorum o guzel yureginden 🙂

 • Cevapla Ağustos 26, 2015

  ela

  Negatif doğum hikayesini dibine kadar yaşamış bi insan olarak duygularım deprese deprese okudum. ..her doğum Hikayesi gibi sizinde hikayeniz farkli. Ama çok guzel minik kuzularımizi saglikla buyutebilmemiz dileğiyle♥Batu yu öperim

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   saol Ela onemli olan saglikla yanımızda olmaları. cok sukur 🙂

 • Cevapla Ağustos 26, 2015

  Sevil

  Bir çocuğun fan’ı olabileceğimi hiç düşünmezdim.Eşiniz,tüm sevdikleriniz ve elbette Batu’yla sağlıklı,huzurlu ve çok mutlu yıllarınız olsun.Çocuğunu bakıcıyla büyütmek zorunda olmamak ne büyük şans.sevgilerimle

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   cok tesekkürler Sevil 🙂
   sevgiler

 • Cevapla Eylül 2, 2015

  Nimet

  Merhaba pembekoala,

  Öncelikle yüreğinize sağlık.Ne güzel anlatmışsınız hikayenizi.Bir çok kişiye umut vercektir.pozitif enerji gönderecektir.Eminim.

  Ben de Normal doğumu çok istemiştim.doğumhaneye girene kadarki süre çok zor değildi.Ancak doğumhanede sancılarla 1 saat geçirmeme rağmen doğum bir türlü gerçekleşmemişti.Çünkü bebeğimin kafası yan duruyormuş Ve doktorum kafasında ödem oluşmaya başladığını söylemişti.
  Apar topar ameliyata alınmıştım.
  Normal doğum yapacağıma o kadar çok inanmışım ki sezeryan doğumu bir süre kabullenemedim.
  1 hafta sonra ise hakkımda böylesinin hayırlı olduğuna ikna oldum.Ve tüm negatif enerjileri attım üzerimden.

  • Cevapla Aralık 16, 2015

   Funda Korkut

   Selam Nimet,
   evet ya zaten o lohusalık halleri insana acayip seyler dusunduruyor malesef. benim de kolay bir hamilelik ve dogum donemim var ama lohusalıgımda ciddi bir depresyon yasamistim. şimdi dusununce ne sacma seylere kafayı takmısım diyorum. sonucta cocuklarımız saglıklı ya nasıl dunyaya geldiklerinin onemi yok 🙂 opuyorum.

 • Cevapla Ekim 15, 2015

  elif

  Funda Hanım ;
  sizi inst.dan takip ediyorum sıkı takipçilerinizdenim
  ama sanki tanıyomuşum gibi kendime çok yakın hissediyorum 🙂
  çok tatlısınız, enerji veriyosunuz resmen
  hep gülün mutlu sağlıklı huzurlu kalın inşallah

  10,5 aylık Zeynep’in annesi olan Elif EGE

  • Cevapla Aralık 15, 2015

   Funda Korkut

   cok tesekkurler Elif. opuyorum seni ve Zeynebi 🙂

 • Cevapla Kasım 3, 2015

  Sena Arıkan

  Totosundan kocaman ısırıklar almak istediğim Batuşun doğum hikayesini büyük bir heyecanla okudum. Bir gün Batuyu sokakta bi yerde görürsem kocaman sarılıp öpücüklere boğabilirim buna hazırlıklı olun Bu arada oldukca samimi biri geliyorsunuz bana anne koala sanki yıllardır tanışıyormuşuz gibi Umarım hep mutlu olursunuz cok güzel bir tablosunuz☺

  • Cevapla Aralık 15, 2015

   Funda Korkut

   ben hazirim bekliyorum :)) cok tesekkurler

 • Cevapla Aralık 20, 2015

  Beste

  Maşallah….dünya güzeli bir çocuk instagramdan takılıp bu sayganıza kadar geldim meraktan:) 1.5 yıllık evlilimizin son haftaları yoğun bir şekilde anne olmak isteyişimin üzerine cukk diye geldi ağladım resmenAllah ayırmasın

 • Cevapla Mart 7, 2016

  Cemile

  Funda hanım merhaba
  Suan cogu Dr gerekmese bile sezeryan yapıyor anlatmanıza göre Dr nuz gercekten cok İyimiş Dr adını ve hangi hastanede dogum yaptığınızı yazar mısınız tesk ederim

  • Cevapla Haziran 1, 2016

   Funda Korkut

   Doktorum iyidir gerçekten. ben de normal doğumu destekleyen doktor ararken ulaşmıştım kendisine.
   ismi Ferhat Uysal, muayenehanesi var ve istediğiniz hastaneye geliyor doğuma. ben acıbadem Bakırköy’de doğum yapmıştım.
   sevgiler 🙂

 • Cevapla Mart 15, 2016

  Cansu

  Çok etkileyici bir dogum hikayesi… Resmen kendim yasiyor gibi hissettim. Oğlunuz çok tatlı, Allah sağlıklı uzun ömürler versin sizlerle birlikte. Bütün güzellikler sizinle olsun.

 • Cevapla Mart 2, 2017

  nuray

  Yolun başında okuduğum en ilham verici hikaye 🙂 Güzel günlerle..

Bir Yorum Yaz