ikinci el bebek eşyası alışverişi

Çoğumuz bebeğimizin cinsiyetini öğrendikten sonra  alışverişe koşup o ilk heyecanla bir sürü gerekli gereksiz kıyafet alırız. Bende durum biraz farklı olmuştu. Hep bir kızım olsun isterdim ve hamileliğimin ilk dönemlerinde de kızım olacağına kendimi inandırdığım için cinsiyetini öğrendiğimde içimden hiç alışveriş yapmak gelmemişti. Çünkü erkek bebek kıyafetlerinin hep mavi ve tek düze olduğunu düşünür, taçlar tokalar takıp pembeli lilalı kıyafetler giydiremeyeceğim için sinir olurdum. Uzunca bir süre de tek bir kıyafet almadım. Hamilelik kafası iste, halbuki ne kadar önemsiz ve basit bir konu ama o dönemde içlenmiştim işte buna.

Neyse bir süre sonra çıkıp 2-3 zıbın alayım diye bebek mağazalarını dolaşmaya başladığımda durumun benim düşündüğümden farklı olduğunu anladım. Artık eskisi gibi değildi, yine kız bebek reyonlarıyla yarışamasa da erkekler için de bir çok renk ve tarz alternatifi olduğunu gördüm. Batuhan biraz ele avuca gelmeye başladıktan sonra onu giydirmek o kadar zevkli bir hal aldı ki, şu an geldiğim nokta kendime bişeyler alayım diye çıktığım alışverişten yine oğluma bişeyler almış olarak dönmek 🙂 Erkek çocuk giydirmek şu an benim için büyük zevk. Tabi hem sağlıklı olsun hem tarz olsun diyince alternatifler daralıyor ve saçma sapan paralar harcanıyor buna. Zaten giydiği bir kaç ay hele de ilk bir sene hızla büyüdükleri için gerçekten çok gereksiz masraflar çıkıyor ortaya. Tabi bu kadar özen ve emekle alınan kıyafetleri başkalarına vermek de kolay olmuyor. Bunun hatırası var, şunu çok beğenerek almıştım, bunu kesin saklamalıyım belki de bir çocuğum daha olur diye diye çoğu eşyasından vazgeçemez hale geldim. İhtiyacı olduğunu bildiğim bir yere veriyorum bir çok kıyafetini ama yine de ayrılamadıklarım da var.

Geçen haftalarda ikinci el bebek eşyası alım satımı yapabileceğimiz bir oluşumla tanıştım. Bebecruz. Ülkemizde ikinci el kıyafet almak henüz hala alışılmış bir durum olmasa da aslında en temiz ve güvenilir ikinci el eşyalar bebeklere ait. Peki nedir bebecruz, neler yapabiliriz orda?

bebecruz lansman

“Bebecruz;  annelerin, bebeklerinin artık büyüdüğü için kullanamadıkları giysileri ve eşyalarını güvenle alıp satabildiği bir alışveriş platformu ve annelere özel bir iletişim ağıdır.

Bebeklerimiz hızla büyüyor. Dolayısıyla ihtiyaçları da aynı hızla değişiyor.

Bebecruz sayesinde artık her sezon yenileriyle değiştirmek durumunda kaldığınız kıyafetleri, büyüdüğü için kullanamadığı eşyaları; Türkiye’nin tüm anneleriyle paylaşabilir ve onların dolaplarındaki kıyafet ve eşyaları elde edebilirsiniz.

Bebecruz’da saniyeler içerisinde hesabınızı oluşturup, hem tasarruf edip hem de bebeğinizin eksiklerini tamamlayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?


Bebeğinizin dolabını oluşturun

Mobil telefonunuz veya kameranızla çekeceğiniz fotoğraflarınızı kolaylıkla yükleyin, ve ürününüzü detaylarıyla tanımlayın.

Hem satın hem de fırsatları yakalayın!

Bebecruz sayesinde, dünyanın en kaliteli bebek-çocuk markalarına çok uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Güvenle Satın – Alın

Bebecruz platformunda bir alım yapıldığında, ödeme, ürün alıcı tarafından teslim aldığı bildirilene kadar Bebecruz hesabında tutulur. Alıcı ürünün eline sitede gördüğü haliyle geçtiğini teyit ettiğinde, ödeme satıcının hesabına yatırılır.”

 

Ben de Bebecruz’da dolabımı oluşturdum ve vedalaşabildiğim bazı eşyaları koydum 🙂 Buradan gelecek gelirle bot ve mont alıp ‘çocuklar giysin diye’ projesine yardımda bulunacağım. Sonuçta ihtiyaç sahibi çocukların x markalı kıyafetlerden daha çok onları sıcak tutacak kıyafetlere ihtiyacı var. Bu şekilde daha çok çocuğu mutlu edebileceğimize inanıyorum. Yapılan bağış yardım gibi şeylerin söylenmesinden pek hoşlanmam ama belki birileri görür ve o proje sayesinde daha çok ihtiyaç sahibi çocuğumuzun hayatlarına dokunabiliriz diye açık açık yazdım. Tabi herkes istediği gibi değerlendirmekte özgür. Çocuklarımızın ihtiyaçları hiç bitmiyor ve belki de buradan satıp elde ettiği gelirle çocuğunun yeni ihtiyaçlarını karşılamak isteyen bir çok anne de vardır. Duyurması benden 🙂

Siteye bilgisayarınızdan www.bebecruz.com adresinden, mobil cihazınızdan https://itunes.apple.com/tr/app/bebecruz/id1024490106 adresinden uygulamayı yükleyerek erişebilirsiniz.

 

Sevgiler,

Funda Korkut

1 Yorum Var

Bir Yorum Yaz